Okolí

Hornický skanzen

Hornický skanzenAreál dolu Jan Šverma je poslední dochovalou památkou na hlubinné uhelné hornictví ve východních Čechách, které je písemně dokumentováno již od 16. století. Komplexy budov těžních souborů jam Jan a Julie jsou prohlášeny kulturními památkami ČR. Ve strojovnách těžních strojů a v šachetních budovách je vytvořena expozice, která plně ukazuje pohyb důlních vozů na povrchu bývalého dolu, dále je k vidění expozice starých důlních map, paleontologických nálezů, ale i fotodokumentace z minulého provozu dolu. K expozici rovněž patří možnost prohlídky časti jámy Julie, větracího kanálu a zařízení ventilátorovny, dále i vyhlídky na panorama Krkonoš a Královeckého Špičáku z těžní věže jámy Jan. 
Více na : www.hornickyskanzenzacler.cz

Pevnost Stachelberg

StachlbergStachelberg tvořil součást pohraničního opevnění proti hitlerovskému Německu . Nachází se asi 7 km od Kulturního domu směr Trutnov v obci Babí. Svou velikostí a počtem instalovaných zbraní představovala největší a nejmodernější pevnostní komplex v Československu.
Více na : www.stachelberg.cz

Sport

Sportovní komplex s fotbalovými, volejbalovými a tenisovými kurty najdete 10 minut chůze od Kulturního domu. Vhodné ke konání soustředění oddílů.
Vyznavači pěší turistiky se můžou vydat za panenskou přírodou do obce Rýchory, její součástí je vrchol Rýchor Rýchorskou boudou a Rýchorským pralesem.
Pro cykloturisté jsou připravené značené cyklotrasy,jež poskytují velkou nabídku okruhů a výletů s rozdílnou náročností, jak fyzickou, tak technickou. Podle vyhlédnuté trasy nebo okruhu zvolíte buď silniční, trekingové, či horské kolo. Zatím co na horském kole zvládnete všechny terény, na ostatních dvou typech jen trasy k tomu určené. Převážnou většinu výletů zvládnou i rodiny s dětmi.

Kulturní dům je svojí polohou ideální pro strávení zimní dovolené spojené s lyžováním na blízkém lyžařském vleku : ARAKIS , BRET 
Tato střediska se nacházejí v Prkenném Dole (asi 3km od KD) a jsou rájem turistů-lyžařů především v zimních měsících. S osmi sjezdovkami různé náročnosti a umělým zasněžováním v délkách 600 až 2.000m. prožijete nezapomenutelnou dovolenou, či prodloužený víkend.
Na své si přijdou i běžkaři, jelikož největším pokladem zdejšího kraje jsou právě Krkonoše-Rýchory, na kterých se rozprostírá spousta běžeckých tratí.

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

upravit předvolby